Анна Лаєвська стала спікером вебконференції на тему іпотеки та ринку нерухомості

  • 29/01/2021

Комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська стала одним зі спікерів  вебконференції на тему іпотеки та ринку нерухомості у 2021 році. Онлайн-захід організувала Вікторія Берещак, експерт ринку нерухомості. Спікерами також стали: Віталій Годун, начальник управління розвитку продуктів «Укргазбанк», Катерина Личана, начальник управління по роботі з партнерами АТ «КБ «Глобус» та Альона Шмигель, головний економіст управління аналізу системних ризиків департаменту фінансової стабільності НБУ.

Під’єднатися до вебконференції могли усі охочі, а говорили на заході про сучасні тенденції ринку нерухомості, про перспективи кредитів на житло, обговорили й деталі нової програми іпотеки під 7%, яку готується презентувати днями держава. Торкнулися й таких важливих тем, як портрет позичальника, вимоги банків до забудовників, проблеми доступних кредитів на житло тощо.

Анна Лаєвська розказала слухачам про перспективи ринку нерухомості у 2021 році: прогноз цін, попиту та очікування за іпотекою. Загалом вона зазначила, що якщо врахувати той факт, що в Україні 800 тис. осіб стоять в черзі на отримання житла, а понад 2,5 млн людей прагнуть покращити житлові умови, то запуск іпотеки під доступні ставки за кредитом  може стати справжнім вибухом на ринку.

Головне, аби творці нової державної програми іпотеки під 7% зуміли забезпечити відсутність зловживань — 1 квартиру на 1 родину, а також умови для кредитування первинного ринку.

«Саме первинний ринок потребує іпотеки, адже понад 90% квартир компанії до введення в експлуатацію вже продані. Якщо програма буде працювати для первинного ринку, то обсяг кредитів може зростити вдвічі-втричі» — зазначила Анна Лаєвська та додала, що зі свого боку забудовники готові брати на себе додаткові зобов’язання: наприклад, щодо зворотного викупу, якщо покупець не впорається з іпотекою, аби підтримати розвиток іпотеки та банки.

Щодо інвестицій у нерухомість, то тут захисним активом під час кризи, на думку Анни Валеріївни, можуть бути однокімнатні квартири в ліквідних й зручних для життя форматах в центральному діловому та прицентральних районах, заміські розвинуті багатофункціональні житлові комплекси з інфраструктурою (завдяки меншій поверховості, близькості рекреаційних об'єктів, прогулянковим зонам) й благоустроєм високого рівня комфорту, а також комерційна нерухомість, інтерес до якої постійно зростає.

Переглянути запис вебконференції та ознайомитися з тезами доповідей спікерів можна на сторінці організатора у соцмережі https://www.facebook.com/vickynedvizhka/posts/238631737798951