БК "Інтергал-Буд" провела прес-конференцію щодо реновації застарілого житла в Києві

  • 21/03/2019

21 березня 2019 року в інформаційному агентстві «Interfax Україна» відбулася прес-конференція на тему: «Реновація застарілого житла в Києві і розселення мешканців – перший досвід приватного забудовника».

Будівельна компанія «Інтергал-Буд» вирішила допомогти місцевим мешканцям подолати житлову кризу – зайнятися розселенням мешканців застарілого житла у квартири новобудов. 

За даними Міністерства регіонального розвитку України, понад 50% житлового фонду вимагає реконструкції та капітального ремонту. 7,5% будинків зовсім вважаються аварійними і представляють реальну загрозу для здоров'я і життя громадян. В Києві питання реновації застарілого фонду намагаються вирішити з 2007 року. Мінрегіонбуд готує законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», але наразі більше 600 тис. осіб проживають в жахливих умовах комунальних квартир, колишніх гуртожитків та «хрущовок».

Найбільша кількість таких будинків в Києві розташовані в районах Нивок, Сирецьких садів, в Шевченківському та Дарницькому районах. Зокрема, на вулиці Макарівській, що розташована в Шевченківському районі столиці люди живуть в будинках, яким 50 років та більше. Людям обіцяють розселення з їх комуналок вже більше 10 років, але місто не квапиться, бо грошей на реконструкцію та реновацію немає.

Будівельна компанія «Інтергал-Буд» вирішила взяти розв`язання цієї проблеми на себе та допомогти місцевим мешканцям.

«Ми поспілкувались із активістами будинків на вул. Макарівська, побачили умови, в яких вони проживають, та вирішили, що не лише побудуємо поряд новий житловий комплекс, але й допоможемо мешканцям у вирішенні їх житлових проблем», - розказала комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська.

При цьому забудовник не буде зносити будинки, і виставляти людей на вулицю, а спочатку надасть їм готове житло в своїх нових комплексах, і лише потім почне забудову мікрорайону.

Наразі на вулиці Макарівській, яку колись називали «Київською Швейцарією», окрім застарілих будинків знаходиться сміттєве звалище та стихійна забудова. Там розбиті дороги, повалені дерева та купа безхатьків. За проектом забудовник має встановити біля 900 метрів укріплюючих споруд, які мають зберегти рельєф.

«Компанія зібрала весь необхідний пакет документів, які необхідні для підготовчих робіт. Це дозволи, проектна документація тощо», - розповів керівник групи управління проектами компанії «Інтергал-Буд» Роман Льошенко. 

За його словами, розселення людей буде відбуватися в ЖК «Київська Швейцарія», «Нивки-Парк» та інші.   

В свою чергу, мешканці будинку по вул. Макарівській, які були присутні на прес-конференції, розказали: «Ми ретельно вивчили всі документи цього забудовника, їздили дивитись на квартири, які нам пропонує забудовник, і розуміємо, що це єдина можливість для нас та наших дітей вирватись із цих жахливих умов та жити як нормальні люди в окремих квартирах із усіма зручностями».

Віталій Грусевич, виконавчий директор Конфедерації будівельників України, зазначив, що компанія «Інтергал-Буд» працює на ринку нерухомості вже 16 років і завжди виконує свої зобов’язання перед інвесторами. Тому таке починання компанії як реновація застарілого житлового фонду, відновлення та реконструкція мікрорайону в центрі столиці стане гарним прикладом для багатьох інших забудовників не лише в Києві, але й по всій Україні.

Представники ЗМІ, які були присутні на прес-конференції, змогли особисто почути думки місцевих жителів, поспілкуватися з представниками місцевої влади та будівельної компанії «Інтергал-Буд».