Будівельна поліція повинна навести порядок у Києві

  • 15/09/2016

Уже минуло більше року з того моменту, як в Україні стартувала децентралізація функцій держархбудконтролю. Здавалося б, місцева влада за цей час повинні були навести порядок в сфері містобудування. Але, як і більшість міст, столиця не поспішає брати на себе ці повноваження. Чи не щотижня ми чуємо про нові скандали, пов'язані з будівництвом. Очевидно, що потрібні радикальні заходи, які дозволять змінити ситуацію.

Зовсім недавно віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний заявив про необхідність створення в Україні будівельної поліції, яка буде покликана очистити ринок від несумлінних забудовників, які кидають тінь на весь ринок.

Більш того, місту необхідна служба, яка буде відстоювати інтереси сумлінних забудовників в боротьбі з псевдоактівістами і замовними мітингувальниками, які останнім часом набувають масштабів бойових дій.

Важливо, що керівництво міста йде назустріч девелоперам. Так 14 вересня Віталій Кличко зустрівся з керівниками найбільших будівельних компаній Києва для пошуку рішення в ситуації, що сьогодні склалася на столичних будмайданчиках. За результатами зустрічі було підписано Меморандум про співпрацю в сфері забезпечення законності, правопорядку і взаєморозуміння з громадськістю при здійсненні будівельної діяльності на території Києва. Тепер забудовники, місто, поліція і громадськість отримали механізм, який допоможе налагодити діалог між усіма сторонами будівельного процесу.

У будівельній поліції повинні працювати не просто правоохоронці, а фахівці, які розуміють нюанси містобудівної діяльності. Якщо запобігати спробам почати незаконне будівництво на початковому етапі, то багатьох скандалів можна уникнути.

Якщо вже сьогодні почати наводити лад, то вже незабаром ми зможемо зробити місто по-справжньому європейським - без зруйнованих будівель і недоречних висоток, з хорошими дорогами, затишними громадськими просторами і усміхненими перехожими.

Анна Лаєвська, керівник аналітичного департаменту девелоперської компанії «Інтергал-Буд»