«Ділова столиця». Житлова нерухомість: активне зростання

  • 26/03/2018

Цього року ринок новобудов столиці продовжить активно розвиватися, конкуренція між забудовниками посилиться, а ціни зростатимуть. Про те, в що саме мають намір інвестувати покупці і які тенденції будуть характерні для ринку первинки, "ДС" з'ясовувала в експертів.

Комерційний директор компанії "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська надала свої коментарі:

"Впродовж минулого року лідери ринку житлової нерухомості демонстрували впевнене зростання продажів. Приміром, у компанії "Інтергал-Буд" приріст склав більше за 80% із розрахунку проданих квадратних метрів. Водночас висока конкуренція стимулює девелоперів оперативно реагувати на споживацькі вподобання, а покупці, у свою чергу, починають пред'являти більш високі вимоги до житла.

Сучасний житловий комплекс повинен відповідати всім вимогам, які забезпечать комфортне проживання і проведення дозвілля кожного члена сім'ї. На перший план виходить концепція забудови житлового комплексу, у тому числі оригінальні архітектурні рішення, інфраструктурне наповнення, зручність планування тощо. Тому провідні девелопери стали робити акцент на інноваційності, комфорті та престижності проживання.

В цілому по ринку найбільші темпи продажів, як і раніше, характерні для нових житлових комплексів на старті продажів, де квартири пропонуються за невисокою ціною з тривалою розстрочкою. Також успішними є проекти забудовників, які вже зарекомендували себе, вони утримують високі темпи продажів за рахунок своєї репутації та якості будівництва.

Нам приємно, що все більше наших покупців стали розцінювати купівлю квартири як бізнес-інвестицію, придбання активу, здатного не лише зберегти кошти, але і принести дохід. Житло, маючи достатню ліквідність на ринку, вже досить успішно конкурує з банківськими депозитами, дорогоцінними металами, акціями і іншими традиційними формами збереження та примноження капіталу.

Безумовно, ця тенденція підтверджує імідж компанії "Інтергал-Буд", що вже склався, як фінансово надійної та відповідальної компанії.

У поточному році "Інтергал-Буд" має намір запустити відразу вісім нових житлових проектів в столиці, а програма розвитку до 2020 року планує реалізацію більше 3,5 млн кв. м. Ми починаємо будівництво інноваційних комплексів у бізнес-сегменті, в яких будуть реалізовані унікальні фішки.

В силу збільшення конкуренції на ринку забудовники все більше уваги приділяють неціновим чинникам формування попиту, серед яких поліпшена інфраструктура, архітектурна оригінальність проекту, унікальні особливості у вигляді даху, що експлуатується, ландшафтного дизайну, цікавих елементів благоустрою тощо. Хоча важливим чинником при виборі житла для покупців залишається загальний бюджет купівлі та майбутні платежі за утримання квартири.

Окрім якісних характеристик нерухомості, компанії активно використовують фінансові важелі управління попитом, зокрема, можливість регулювати цінову політику за допомогою акцій, знижок, сезонних пропозицій, квадратних метрів в подарунок, розстрочки і т.ін. До прикладу, інструмент розстрочки, яким ми користуємося, по суті, замінює програму іпотечного банківського кредитування і дає можливість притягнути ширше коло покупців. До речі, "Інтергал-Буд" надає найтриваліший на ринку період розстрочки – до 10 років з першим внеском від 5%.

Наша компанія одна з небагатьох, хто пропонує ремонт під ключ, тобто в нас можна придбати квартиру з чистовим оздобленням. Окрім заощадження часу і коштів, покупець отримує гарантії на матеріали і ремонтні роботи. Ми також активно надаємо послугу trade - in, завдяки якій можна продати стару квартиру і придбати нову в наших житлових комплексах. Усі ці інструменти дають можливість тримати руку на пульсі споживацьких настроїв, виходити на нові аудиторії і ефективно балансувати структуру попита- пропозиції".

Ознайомитися з повною версією огляду.