Інфраструктурний must-have гідної новобудови

  • 27/02/2019

Комерційний директор «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська розповіла для «КиевВласть», що з об'єктів соціальної інфраструктури будує компанія, та які з них будуть затребувані в середньостроковій перспективі.

Продавати квартири на висококонкурентному столичному ринку без гарантій забезпечення всією необхідною інфраструктурою в пішій доступності, дитсадком і школою стає все складніше. Збільшення об`ємів будівництва житла і закономірне відставання інфраструктурних сегментів змусили девелоперів самостійно зайнятися зведенням і управлінням об'єктів соціальної інфраструктури.

Вкрай затребувана серед мешканців новобудов наявність дитячих садків і шкіл, яких у столиці спостерігається значна нестача. До слова, у 2019 році «Інтергал-Буд» вже розпочав будівництво дитячого садку у житловому комплексі «Малахіт». Заплановано будівництво дитсадків на 100 місць в окремих будівлях у ЖК «Сирецькі сади», «Академ-Квартал», «Нивки Парк», «Традиція». Девелопер уже побудував дитсадок у ЖК «Паркові озера», в якому займаються близько 200 дітей, а також дитсадок у ЖК «Яскравий» для 100 малюків. Також загальноосвітня школа і два дитячі садки розмістяться в ЖК «Озерний гай Гатне».

В силу динамічного способу життя міського жителя щорічно зростає популяризація здорового способу життя, потреба у відпочинку і приємне проведення часу недалеко від будинку, через що в ЖК цінується наближеність до зелених зон, наявність закритої території, що охороняється, з дитячими і спортивними майданчиками, ландшафтним дизайном.

«Звідси – концепції житлових комплексів «місто в місті» з повним набором інфраструктури – саме за таким принципом будує наша компанія. «Інтергал-Буд» проектує дитячі садки, сучасні паркінги, клініки, підписує угоди з великими мережевими супермаркетами, аби в кожному житловому комплексі був свій продуктовий магазин. Ми перші на ринку уклали договір з компанією доставки міжнародних посилок Meest Express», – повідомляє Анна Лаєвська.

Наявність паркомісць – ще одна масштабна проблема. У столиці, за даними КП «Київтранспарксервіс», діє 531 парковка на більш ніж 24 тис. автомобілів. Але тільки за станом на 2018 рік у столиці зареєстровано понад 1 млн. автовласників. Розуміючи проблему паркомісць у центрі Києва, «Інтергал-Буд» придбав окремий наземний паркінг для майбутніх мешканців ЖК «Володимирський» у центрі столиці біля станції метро «Палац Україна».

Стосовно витрат і окупності об'єктів соціальної інфраструктури, витрати на їх будівництво залежать від класу і розмірів житлового комплексу. Анна Лаєвська зазначає, що об'єкти соціальної інфраструктури, як правило, реалізуються за собівартістю. Для будівництва, наприклад, дитячого садка необхідно відвести 0,5 га земельної ділянки. «Це – та земля, яку більшість забудовників вважають за краще використовувати під будівництво висотного житлового будинку, щоб отримати максимальний дохід від продажу квадратних метрів. «Інтергал-Буд» практично у всіх комплексах передбачає соціальні об'єкти, які будує повністю за свій рахунок» – говорить комерційний директор «Інтергал-Буд».

Повністю матеріал про рішення забудовниками проблеми нестачі «соціалок» читайте за посиланням: http://kievvlast.com.ua/text/sotsialnaya-infrastruktura-kieva-nuzhna-vsem-i-ne-nuzhna-nikomu-1