На що чекають забудовники від нового головного архітектора?

  • 19/09/2016

9 вересня, через майже рік після того, як Київ залишився без головного архітектора, конкурсна комісія, нарешті, визначилася з кандидатом на цю посаду. Після підписання Віталієм Кличком відповідного призначення, перед Олександром Свистуновим стоятимуть великі виклики.

Всі розуміють, під якою пильною увагою з боку громадськості, забудовників і влади йому доведеться працювати. Сьогодні перед головним архітектором стоїть масштабне завдання - зробити місто комфортним для його жителів і привабливим для туристів, зберігши при цьому автентичність. На жаль, за останні роки в місті з'явилася велика кількість неякісних об'єктів, які назавжди змінили обличчя міста.

Києву сьогодні потрібно розвиватися, причому в прискорених темпах, для того, щоби надолужити згаяний час і виправити помилки попередників. МАФи, скандальні будівництва, напівзруйновані будівлі, хаотична забудова - з усім цим доведеться працювати новообраному головному архітектору.

Столиця має гостру потребу в якнайшвидшому ухваленні Генерального плану, зонінгу та розробці ДПТ. Необхідно провести аудит всіх недобудов в столиці, організувати прозорі аукціони з оренди земельних ділянок та комерційних приміщень і найголовніше - викорінити корупційну складову.

Головний архітектор повинен пам'ятати, що він несе колосальну відповідальність за майбутнє столиці країни, тому всі його рішення повинні прийматися відповідно до послідовної твердої позиції, а не на догоду чиїхось інтересів.

 

Анна Рибчук, головний архітектор компанії «Інтергал-Буд»