На що звернути увагу при виборі квартири

  • 04/06/2019

При виборі квартири покупці все більше звертають увагу на надійність забудовника, зручність інфраструктури поруч з ЖК і транспортну розв'язку ", - про це в коментарях виданню «Фокус» розказала Анна Лаєвська, комерційний директор корпорації" Інтергал-Буд ". Вона зазначає, що за останні три-п'ять років покупці стали куди більш вибагливими, оскільки на ринку "первинки" пропозиція перевищує попит, і "м'яч" на боці покупця.

Новобудови енергоефективніше старих будинків за рахунок більш сучасних технологій, матеріалів будівництва та утеплення фасаду, менших втрат в тепломережах. Але останнім часом цього стає замало. Зростання тарифів перевів комунальні платежі в одну з основних статей витрат українських сімей. Тому енергоефективність нових будинків стала одним з найбільш поширених забудовникам питань. Потенційні покупці добре розбираються в різниці між газоблоків і цеглою, пінополістиролом і мінеральною ватою, домовик котельні та індивідуальним котлом. Забудовники стверджують: значимість таких нюансів раніше була невелика. Але зараз кращі показники енергоефективності можуть стати визначальними при виборі між комплексами одній ціновій категорії.

Існує сім категорій енергоефективності: від А до G. Найменший рівень енергоспоживання має клас А. У класів D, E, F і G споживає більше енергії нормативного і збільшується по зростаючій. Забудовники прагнуть до зведення будівель класу А. "Більшість девелоперів давно використовують енергоефективні технології при проектуванні і будівництві нових будинків, тому клас енергоефективності нового житла відповідає класам В і А. І це дуже хороший результат", - говорить Лаєвська. Наприклад, на дахах ЖК "Відрадний" та "Теремки", які будує компанія "Інтергал-Буд", передбачені газові котельні, що дозволяє знизити рахунки за опалення на 30% в порівнянні з послугами комунального Теплокомуненерго. А в квартирах ЖК "Озерний гай Гатне" встановлюють індивідуальні котли, це дає можливість мешканцям самостійно регулювати температуру в квартирі.

Ще один тренд останніх років - квартири з готовим ремонтом. Наприклад, на даний момент в портфелі "Інтергал-Буда" - більше 50% квартир з ремонтом "під ключ". За даними аналітиків ринку, така опція найбільше затребувана в сегменті житла класів комфорт і комфорт +. Основні покупці подібних квартир - люди, які купують житло для подальшої здачі в оренду. Квартира з обробкою "під ключ" обійдеться на 20-25% дорожче житла з "голими стінами". Самостійне проведення оздоблювальних робіт буде дорожче. Забудовники економлять за рахунок ефекту масштабу.

Анна Лаєвська з відзначає зростання попиту на квартири з повною обробкою і з боку покупців, які обирають житло для себе. "Це зручно: чисті під'їзди, відсутність ремонтного шуму", - говорить вона.

Повний текст матеріалу: https://focus.ua/economics/430828-ne-grivnej-edinoj.html