«Зараз вигідний період для купівлі квартири»

  • 03/04/2020

Під час конференції, зокрема,  обговорили питання як відбувається будівництво в умовах карантину, як забудовники відреагували на форс-мажорні обставини і як покупцю обернути ситуацію на ринку житла на свою користь.

Анна Лаєвська, комерційний директор «Інтергал-Буд»:

Сильні гравці ринку як наша компанія не розглядають можливості зупинки будівельних майданчиків. Якщо зупинити їх зараз, це на тлі паніки дуже вдарить по довірі покупців до забудовників і ринку в цілому.

 Інвестиції в нерухомість - це збереження коштів, висока дохідність і можливість використовувати актив по-різному (оренда, перепродаж, застава для банківської позики)

Зараз вигідний період для купівлі квартири, бо низка девелоперів, зокрема «Інтергал-Буд», щоб стимулювати платоспроможного покупця до угоди, зафіксували вигідний курс купівлі у своїх ЖК. Наприклад, наш курс до кінця карантину становить 25,5 грн. Є можливість придбати за повну вартість житло, оплатити перший внесок чи розтермінування за пільговим курсом. Ми також дали можливість відтермінувати на 2-3 місяці сплату рахунку за розтермінуванням для тих, хто постраждав від карантину.

Ціни на житло у перспективі по завершенню карантину і виходу країни із непростої ситуації будуть лише зростати. По-перше, собівартість будівництва збільшується за рахунок підвищення матеріалів і комплектуючих. Навіть зараз, в умовах карантину, підрядники не готові робити знижки і працювати в мінус. По-друге, інфляція і супутні витрати на проект також будуть впливати на ціноутворення девелоперів. Ніхто не буде працювати собі в збитки. Більшість великих гравців зможуть почекати, продовжуючи будувати,  і продаватимуть пізніше за вищими цінами на більшій стадії готовності. А, отже, – ще дорожче.

У подальшому дисконти і вигідний курс, який нижче загальноринкового, ніхто тримати не буде. Треба розуміти, що девелоперам з фінансовою подушкою і запасом міцності легше пережити два-три місяці на період затяжного карантину з нульовими продажами, ніж демпінгувати. Вартість квадратного метра залежить від собівартості будівництва і витрат на матеріали. Якщо ми говоримо про якість і комфорт, він не може бути нижче ринкової ціни. «Інтергал-Буд «не залежить від грошей інвесторів і може продовжити будувати, навіть якщо певний період ми спостерігатимемо знижену активність інвесторів.