Обрати кут: найвигідніші пропозиції забудовників

  • 03/03/2017

Які з новобудов найпривабливіші? І по ціновій пропозиції, і по планувань квартир, і за місцем розташування, і за умовами купівлі.

Традиційно з приходом весни на ринку житлової нерухомості очікують пожвавлення. Ще в середині минулого року кількість угод на первинному ринку житла перевищувала кількість покупок квартир на вторинному. Однак до сих пір середня вартість квадрата на первинці залишається трохи нижче, ніж на первинному ринку, що додає привабливості нового житла перед старим житловим фондом.

Мінімум коштів

Найбільший інтерес на ринку був і залишається до найдешевших квартирах - одинички і двушки, в спальних районах, десь на околицях, бажано недалеко від метро.Найбільш простору однокімнатну, 36 квадратів, в новобудові неподалік від станції метро, ​​в кінці гілки, на лівому березі можна купити за 480 тис. Грн (13 120 грн / кв. М). Забудовник, компанія «Фундамент», обіцяє здати будинок в II кварталі наступного року. Трохи далі, але значно ближче до станції метро компанія «Укрбуд» вибудовує дві 23-поверхівки, здача яких планується до кінця наступного року. Тут однокімнатні площею від 28,98 кв. м продаються по 13 500 грн / кв. м, або від 391 тис. грн за квартиру.

У протилежному кінці міста, на правому березі, в півгодинний віддаленості від кінцевої станції метро вже в кінці цього року «Київміськбуд» має ввести в експлуатацію 24-поверхівку, в якій однокімнатні квартири в 30 квадратів коштують від 489 тис. Грн (16 280 грн / кв. м).Компанія «Інтергал-Буд» пропонує в ЖК «Теремки», розташованому поблизу відомої лікарні «Феофанія», житло за ціною 13 500 грн за квадрат за умови 100% -й оплати. Будинки обіцяють здати в III кварталі 2018 року. У цього ж забудовника квартири на Оболоні в ЖК «Яскравий» продаються за цінами від 500 тис. грн площею понад 25 кв. м.

У близькому до центру міста (всього-то в 10-20 хвилинах їзди) новобудові, що зводить компанія Geos, однокімнатні в 31 квадрат зараз від 394 тис. грн.

Всього 12 700 грн за квадрат, практично найнижча ціна в столиці, швидше за все, з тієї причини, що будинок буде готовий не раніше I кварталу 2019 року.

Вартість квадратного метра в однокімнатних квартирах традиційно найвища в усіх новобудовах. Двокімнатні ненабагато дорожче одиничок, та й різниця в ціні на квадрат здається несуттєвою. Наприклад, компанія «Укрбуд» зовсім не робить різниці у вартості квадрата для одно-, дво-, трикімнатних квартир. І двушку площею 45 кв. м можна купити за 612 тис. грн в новобудові, що до III кварталу 2019 року зросте недалеко від кінцевої станції метро на правому березі. Тоді одиничка в цьому житловому комплексі обійдеться мінімум в 450 тис. грн.

За двушку площею 52 кв. м в новобудові «Київміськбуду», яка буде готова до кінця вже цього року, потрібно заплатити 767 тис. грн.

Двокімнатних квартир в пропозиціях забудовників набагато менше, ніж однокімнатних. І в тих будинках, здача яких запланована на цей рік, їх ціна істотно вище.під мільйонІстотно позначається на ціні нових квартир і місце розташування новобудови.

У центральних районах міста не так вже й багато пропозицій. Так, в Печерському районі в економсегменте пропозицій одно- і двокімнатних в споруджуваних будинках немає.

Зате в новобудові від bUd Development, що позиціонується в класі комфорт, можна купити 30-метрову одиничку за 966 тис. грн; будинок планується до здачі практично через два роки, в IV кварталі 2018 року.

У межах тієї ж суми легко знайти житло площею в два-три рази більше в сусідніх районах, звідки до центру міста півгодини, не більше. Так, банк «Аркада» за 991 тис. грн пропонує трикімнатну площею 74 кв. м в новобудові, що повинна бути здана в III кварталі 2019 року. А у компанії «Укрбуд» в реченні - трійка в 72 квадрата за 981 тис. грн. І все це - в 5-10 хвилинах від метро, ​​в 20-30 хвилинах їзди від центру міста.

Особлива планування, як в дворівневих квартирах, теж додає до ціни квартири.

І все ж, альтернативою «комфортної» одиничці недалеко від центру може послужити дворівнева квартира площею 65 кв. м за 869 тис. грн від ФК «Столиця», яка обіцяє здати будинок вже через півроку.

За вартістю двох одиничок на околиці, в 20-хвилинної віддаленості від кінцевої станції метро, ​​які будуть побудовані тільки через два роки, можна купити трикімнатну з подібним розташуванням або двушку на масиві ближче до центру міста, з кращого транспортною інфраструктурою. Та й до того ж будинок обіцяє бути готовий на півроку-півтора раніше. Наприклад, за 967 тис. грн продає двокімнатні площею 60 кв. м компанія «Житло-Інвест» в новобудові, здача якої планується в IV кварталі цього року.

На квартал раніше повинен бути закінчений будинок МЖК «Оболонь», де двокімнатна площею 60 квадратів коштує 898 тис. грн. Терміни введення будинку в експлуатацію не завжди додають до ціни квадратного метра. У більшості випадків навіть навпаки. Але разом з тим велика частина компаній-забудовників пропонує акції лояльності, знижки та спеціальні програми покупки квартир. Що дуже заманливо з огляду на ризики інвестицій на первинному ринку.

Іпотека на півжиття

Більшість забудовників готові приймати оплату квартири частинами. Майже всі компанії мають програми розстрочок. Частину грошей необхідно сплатити до моменту введення будинку в експлуатацію. А це може бути і місяць, і рік, і два, але не більше. Плюс таких розстрочок в тому, що вартість квартири зафіксована і ціна ще не оплачених квадратів не змінюється (в більшості випадків), поки не буде проведений повний розрахунок. Мінус же - традиційні перенесення термінів введення будинку в експлуатацію. Втім, наважуючись на покупку квартири на первинному ринку, ризики перенесення термінів і спорудження будинку в принципі доводиться розділяти з забудовником.

Менш ризикована альтернатива покупці квартири в розстрочку - банківський кредит. І хоча іпотечними програмами банки не балують, однак у співпраці з найбільш надійними компаніями-забудовниками, на ринку такі є. Лише деякі компанії-забудовники пропонують програми банківського кредитування. На початку року банк «Глобус» заявив про запуск програми іпотечного кредитування в партнерстві з «Інтергал-Буд». Зайняти кошти можна на 20 років за умови оплати половини вартості житла. У перший рік погашення відсотки будуть нараховуватися виходячи з 5,9% річних, в подальшому - 21,9%.

Корпорація «Укрбуд» у співпраці з Укргазбанком пропонує купити квартиру в кредит в одній з 24 новобудов. За умовами іпотеки, яку оформити можна на 20 років, перший внесок становить не менше 30% вартості квартири. Решта виплачується щомісяця рівними платежами, з відсотками на залишок, причому за дострокове погашення кредиту немає штрафних санкцій.

Банк пропонує два варіанти в рамках програми цільового роздрібного кредитування «Житло в кредит». Або отримати ставку 10% річних на перший рік і 22% на наступні 19 років з разовою комісією 5% при отриманні кредиту. Або з разовою комісією 1,5% оформити кредит під 14% на перші два роки і 23,5% на наступні 18 років.

Подібна іпотечна програма розроблена Укргазбанком та компанією «Київміськбуд». Для покупки квартир в новобудовах цього забудовника банк готовий дати в кредит 10-600 тис. Грн строком від одного року до 20 років під 21,9% річних з разовою комісією 1,5% за видачу кредиту. Покупку квартир у компанії «Київміськбуд» готовий кредитувати і Ощадбанк. Також видаючи кредит терміном від одного дня до 20 років, під 23% річних, з одноразовою комісією 1% і початковим внеском не менше 30% або ж 10%, якщо надати додаткову заставу у вигляді вже наявного житла.

Іпотечна програма працює і в банку «Аркада», під об'єкти, які будує ТОВ «Будеволюція». Умови відрізняються від інших на ринку. Ставка - лише 10% річних, одноразова комісія за видачу кредиту становить 1,25%, термін кредитування - до 30 років. Отримати такий кредит вдасться, якщо щомісячні платежі не будуть перевищувати 50% сукупного чистого щомісячного доходу позичальника. Звичайно, є й інші умовності, які необхідно дотримати.

Джерело: www.lcmedia.com.ua/meterage/vyibrat-ugol-samyie-vyigodnyie-predlozheniya-zastroyshhikov-20920/