Офіційна позиція "Інтергал-Буд" щодо будівництва нового житлового комплексу по вул. Васильківській, 37

  • 29/10/2018

Понад 15 років компанія «Інтергал-Буд» зарекомендувала себе як надійна і соціально-відповідальна компанія. За роки існування було зведено більше 70 житлових будинків, усі з яких побудовані з дотриманням будівельних норм, відповідно до будівельної та проектної документації, яка затверджується містом, згідно діючого законодавства України. Компанія є чесним платником податків та стабільним роботодавцем для тисяч українських будівельників. Окрім того, як соціально-відповідальний забудовник, «Інтергал-Буд» в обов’язковому порядку сплачує всі пайові внески у міський бюджет на розвиток соціальної та інженерної інфраструктури (прокладання нових мереж водопроводу, каналізації та кабельних ліній).

У 2016 році Інститут водних проблем та меліорації НААН України серед кількох пропозицій забудовників вибрав будівельну компанію «Інтергал-Буд» для реалізації нового проекту – будівництва житлового комплексу з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та паркінгом на земельній ділянці Інституту по вул. Васильківській, 37. Як того вимагає процедура, проект був погоджений Президіумом Національної академії аграрних наук.

Після цього з компанією «Інтергал-Буд» був укладений інвестиційний договір, відповідно до якого Інституту буде передана частина квартир в новому житловому комплексі. 

Щоб переконатись у тому, що територія земельної ділянки, на якій планується будівництво житлового комплексу, безпечна для життя та здоров’я людей, компанія «Інтергал-Буд» звернулась в «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва» Національної академії медичних наук України» з офіційним запитом провести санітарно-епідеміологічну оцінку вказаних земельної ділянки та території. В ході проведеної оцінки можливих ризиків для життя був отриманий висновок, відповідно до якого земельна ділянка відповідає вимогам санітарного, містобудівельного законодавства, санітарним нормам і не несе ніякої небезпеки для майбутніх жителів.

Стосовно сусідства нового житлового комплексу з туберкульозним диспансером (офіційна назва – ТМО «Фтизіатрія»), в якому надаються медичні послуги консультативно-діагностичного характеру для хворих, які знаходяться на амбулаторно-контрольованому лікуванні, повідомляємо, що в структурі ТМО «Фтизіатрія» відсутні будь-які стаціонарні відділення. По суті вказана медична установа виконує функції поліклініки, а не лікарні. Територія між новим житловим комплексом та територією ТМО «Фтизіатрія» відокремлена природним бар’єром – зеленою зоною, що оточує всю територію медичної установи. Окрім того, диспансер знаходиться в частині міста з ущільненою житловою забудовою та на відстані 30 метрів від метро, але як вказано у звіті санітарно-епідеміологічної оцінки, не дивлячись на це, за усі роки його існування не було зафіксовано ні єдиного випадку зараження.

Згідно з ДБН В.2.2-10-2001 підпункт А п.2.12, відстань між корпусами охорони здоров’я з палатними відділеннями (стаціонаром) та житловими або громадськими будівлями має бути не менше 30 м. Відповідно до проектної документації охоронна зона від житлового будинку до корпусів ТМО «Фтизіатрія» складатиме 52 (!) метри. Окрім того, проектом передбачено, що в’їзди та виїзди на територію житлового комплексу та вхідні групи до будинків будуть максимально віддалені від диспансеру, що мінімізує можливість перетину траєкторій руху з відвідувачами ТМО «Фтизіатрія». 

Київська міська рада своїм рішенням затвердила детальний план території разом з основними техніко-економічними показниками у межах вулиці Васильківської, просп. 40-річчя Жовтня, з дотриманням обов’язкової процедури проведення громадських слухань. Відповідно до прийнятого ДПТ, функціональне призначення земельної ділянки змінене на житлову забудову.

Наразі на цій ділянці ні будівельні, ні підготовчі роботи не проводяться. Сам проект житлового комплексу знаходиться на стадії розробки та проектування.