Ринок нерухомості – як не потрапити до шахраїв?

  • 12/03/2019

Про тенденції будівельного ринку, попит, пропозицію, ціни і якість, та як обрати надійного забудовника, комерційний директор «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська розповіла на 8 каналі.

В Україні стали більше будувати. За підсумками січня, підприємства виконали робіт на 6.5 млрд грн. А індекс будівельної продукції, в порівнянні з таким же періодом торік, склав 106%. Такі дані наводять у Мінрегіонбуді. Однак частіше будують ТРЦ, аніж житло. І в перспективі це може обернутися подорожчанням квадратних метрів. Наводимо ключові цитати з розмови комерційного директора будівельної компанії "Інтергал-Буд".

"На сьогоднішній момент дійсно є певні передумови для зростання цін на ринку нерухомості. По-перше, з прийняттям нових державних будівельних норм трохи зменшиться кількість житла, яке зводиться. Буде зменшена щільність забудов. І, крім того, також є фактори зростання попиту, поступове збільшення кількості угод на ринку нерухомості. А також суттєве зростання собівартості, яке, наприклад, за 2018 рік, склало 35-40%. Це через дефіцит робочих кадрів, оскільки був суттєвий відтік робітників, які поїхали працювати на будівельних майданчиках за кордон. Також одночасно дуже багато об`єктів по місту Києву в процесі будівництва, і є дефіцит, є черга на будівельну техніку та послуги генпідрядних організацій. Це призводить до підвищення розцінок та собівартості житла, відповідно.

Нерухомість наразі залишається єдиним шляхом збереження та примноження свого капіталу для багатьох людей. Оскільки вони розуміють, що інвестування в бізнес різноманітних галузей, або в цінні папери, або в інші активи є значно більш ризикованим. Все таки було вже пройдено цінове дно на ринку нерухомості, і зараз дуже привабливі ціни – вони зменшилися, порівняно з тими, які були 3-5 років тому. Дуже велика кількість людей саме з метою або перепродажу, або оренди, або для покращення власних житлових умов обирають саме вкладання коштів у нерухомість. І таким чином, якщо говорити про оренду житла, можна заробляти 10-12% річних – це вигідніше, ніж депозити.

Якщо говорити про купівлю житла на початковій стадії будівництва, і його перепродаж ближче до завершення, то можна заробити і 25-30% від вартості такого житла. І є ті, хто мають свій бізнес, стабільні грошові надходження, хоча і невеликі, але за допомогою умов розстрочки або кредитування за рахунок партнерства забудовника з банками, можуть дозволити собі купівлю житла. Єдине, що тут варто відмітити – попит за своїми обсягами зростає не так швидко, як обсяги пропозицій на ринку нерухомості. Тобто, сьогодні ми спостерігаємо перезосередження попиту на п`ятірку компаній-лідерів, які дійсно будують якісні об`єкти, вигідні умови придбання, і можуть запропонувати об`єкти, які за своїми технічними та якісними параметрами відповідають тому, на що очікують покупці.  на будівельну техніку та послуги генпідрядних організацій.

Є декілька джерел, де можна дізнатися об`єктивні дані про забудовника. Перш за все, офіційний сайт компанії. Подивитися на портфель об`єктів, які вже збудовані, які в процесі будівництва, які плануються на перспективу. Також форуми все одно потрібно вивчати, адже там дійсно є реальні відгуки покупців, які придбали квартиру в того чи іншого забудовника, і можуть надати зворотній зв`язок – чи вчасно вони отримали ключі від своєї квартири, чи вчасно були оформлені документи, тощо.

Також обов`язково треба відвідати будівельний майданчик, переглянути темпи будівництва. Якщо приміром, людина приїхала на локацію, подивилася стан будівництва, потім приїхала через 2-3 тижні, а там немає ніяких змін – не виріс моноліт будівлі, не з`явилися встановлені вікна, немає робітників, які активно займаються будівництвом, відсутня техніка, яка працює на цьому майданчику – це вже «дзвіночок», привід похвилюватися. Це говорить про те, що фінансування відбувається у недостатньому розмірі або це забудовник, який фінансує будівництво тільки за рахунок надходжень від продажів. Обов`язково  треба дивитися на обсяги будівництва та джерела фінансування компанії. Є компанії, і наша компанія зокрема, які фінансують будівництво власним коштом – це не кредити і не надходження з продажів. «Інтергал-Буд» має свій запас – це означає, що кожен об`єкт буде завершений, незважаючи на продажі або економічну ситуацію в країні.

Варто звернути увагу на гарантії, які надає забудовник. Так, компанія «Інтергал-Буд» надає три основні категорії гарантій.

Перше, це те, що ми своєчасно віддаємо ключі від квартири, що покупець заселиться в той термін, як ми пообіцяли.

Друге, це гарантія на якість та обсяг виконаних ремонтних робіт. Оскільки на сьогодні ми єдині пропонуємо ремонти «під ключ» від забудовника, які включають в себе навіть кухню зі вбудованою технікою. Це дуже зручно і дешевше, ніж самостійно виконувати ремонт, оскільки це контролюється службами замовника, нашою компанією, нашим технічним наглядом. Зрозуміло, що у великих масштабах і собівартість менша на закупівлі ремонтних товарів та робіт, аніж при індивідуальному ремонті. Плюс, це позбавляє від проблеми шуму, бруду. Наразі по нашим комплексам вже більше половини квартир продаються з опцією «ремонт під ключ». Тому у кожному такому ЖК є шоурум, де представлені типи планувань і варіанти оздоблень. Покупець дивиться на цей шоурум, у договорі у нього прописано, що якість, обсяги, зовнішній вигляд робіт мають відповідати шоуруму, а якщо ні – то забудовник за власний кошт зобов`язується привести у відповідність.Також залежно від виду робіт чи матеріалів, на період до 12 місяців забудовник гарантує обслуговування цього ремонту – тобто, виправлення якихось недоліків, проблем, якщо вони виникнуть – також за кошти компанії.

І третя категорія гарантій. Оскільки ми надаємо довгострокові розстрочки від забудовника до 7 років без залучення кредитних установ. Якщо трапляються якісь негативні події, накшталт, втрачає роботу покупець, чи відбувається втрата працездатності, чи збільшується кількість дітей до чотирьох-п`яти і більше, то компанія фіксує свої зобов`язання переглянути умови розстрочки. Або знизити суму залишку – закрити частково за власний кошт, або переглянути період розстрочки – його подовжити, наприклад. Тобто, якимось чином піти назустріч покупцю, щоби він розумів – якщо щось трапиться, він не залишиться наодинці зі своєю бідою, компанія дійсно допоможе зберегти це житло.

Запорука успіху комппанії "Інтергал-Буд" - у підході, ставленні до покупців, яким ми гарантуємо 100% виконання зобов`язань нашою компанією. Успіх також у нашій команді – в тих людях, які створюють це житло. Починаючи від архітекторів, як проектують ці житлові комплекси, аналітиків, як підбирають земельні ділянки, технічних відділів, які контролюють процеси та проробляють оптимальні рішення. Також цього року ми плануємо встановити власний рекорд – ввести в експлуатацію 448 тис. кв. м житла. І цього року буде запущено до продажу ще 9 нових ЖК – в основному у центрі та прицентральних районах Києва, які також, сподіваюсь, викличуть позитивні емоції в наших покупців, і зацікавлять ринок".

Повну версію матеріалу дивіться на Ютуб-каналі "Інтергал-Буд"!