Що чекає на забудовників у 2017 році - коментарій експерта

  • 28/02/2017

2016 рік для українського ринку нерухомості, на відміну від економіки в цілому, виявився значно краще, ніж можна було очікувати. На ринку з'явилася велика кількість нових проектів, а попит, незважаючи на зниження рівня доходів українців, був стабільним. Проте 2017 рік уже встиг ознаменуватися новими викликами для столичних забудовників.

ЗАКОНОДАВЧІ ХВИЛЮВАННЯ

Так, 17 січня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», який суттєво змінює умови роботи на ринку.

Йдеться про заміну п'яти категорій складності на три класи наслідків.

«Якщо раніше для початку будівництва мало- і середньоповерхових об'єктів необхідна була тільки декларація про початок виконання будівельних робіт, то зараз забудовнику потрібно буде отримати дозвіл на будівництво. Таким чином, процес отримання документації може розтягнутися в часі », - повідомила СтройОбзор заступник комерційного директора компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська.

Чи не менше запитань викликає і прийняте Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, постанова про підвищення вартості підключення до електромереж.

На думку експерта, це великий удар для ринку - як для великих, так і для дрібних забудовників. Таке погіршення умов роботи будівельного ринку, одного з локомотивів української економіки, виглядає дуже дивно. Ще на початку минулого року уряд заявляло про намір підвищити позицію України в рейтингу Doing Business - зараз же ми бачимо згортання заявлених реформ.

КУДИ ПІДЕ ПОПИТ

2017 рік проходитиме під прапором боротьби за покупця. Велика кількість пропозицій змушує забудовників робити все можливе, щоб виділити свій проект. Це стосується як самої концепції, так умов продажу.

Не виключено деяке зниження попиту на нерухомість.

«Особливо це стосується об'єктів, в яких співвідношення ціна-якість не дотримано. За останні кілька років бюджет покупки істотно зменшився, тому покупці вибирають об'єкти з продуманими планувальними рішеннями, розвиненою внутрішньою інфраструктурою, розташовані в локації з гарною транспортною доступністю і, звичайно, від зарекомендував себе забудовника, адже репутація сьогодні є не менш важливим фактором при виборі житла, ніж низька ціна », - розповіла спікер.

Крім того, не залишився непоміченим скандал навколо арешту одного з найодіозніших забудовників Києва, яка спричинила за собою зупинку або заморозку більше 40 будівельних майданчиків.

Як наслідок, покупці стали більш ретельно підходити до вибору квартири. Як правило, діяльність окремих несумлінних забудовників завдає шкоди всьому ринку.

«Забудовники будуть стимулювати попит за рахунок ряду ефективних інструментів - святкових знижок, програм розстрочки, а також додаткових опцій. Наприклад, "Інтергал-Буд" пропонує послуги trade-in і ремонт "під ключ", які дозволяють розширити цільову аудиторію », - додала Анна Лаєвська.

Джерело: ubr.ua

stroyobzor.ua

abcnews.com.ua

finobzor.com.ua

newbud.ua