Спальний район Києва чи передмістя: де придбати квартиру

  • 25/02/2019

Вартість квадратних метрів у спальних районах Києва та приміських новобудовах практично зрівнялася. Але тенденція останніх місяців показує – попит на квартири в містах-супутниках столиці почав згасати.

Чому падає інтерес до нерухомості в передмісті Києва, як змінився портрет покупця і на що звертають увагу інвестори, розповідає комерційний директор будівельної компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська.

Питання про те, що краще – купити квартиру в передмісті або у спальному районі Києва, збиває з пантелику багатьох покупців. Найчастіше такий вибір виникає, коли потрібно поліпшити житлові умови, але грошей на квартиру в столиці не вистачає. Однак є покупці, які свідомо шукають житло в передмісті, так як бажають жити в тиші, подалі від центру. Актуальними також залишаються інвестиції в житло для збереження коштів.

В останні місяці попит на квартири у передмісті впав.

І на це є ряд об'єктивних причин:

- ціни на квартири у новобудовах передмість практично зрівнялися з вартістю метра в деяких спальних районах столиці;

- зросла щільність висотних забудов;

- будинки і цілі мікрорайони будуються без інфраструктури і належних комунікацій;

- суттєво зросли витрати на транспорт;

- підвищилося навантаження на існуючі транспортні розв'язки;

- посилилися проблеми з комунікаціями і соціальною інфраструктурою.

Портрет покупця нерухомості у Києві та передмісті: у чому різниця?

Аналітичний відділ нашої компанії з'ясував, що мінімальна сума, з якої потенційні покупці приходять у відділи продажів, становить 10-15 тис. доларів. Цього достатньо для першого внеску за квартиру як у Київській області, так і у спальних районах міста.За останні кілька місяців ми спостерігаємо зміну портрета покупців новобудов у містах-сателітах Києва. Зараз це в основному молоді сім'ї з дітьми або літні люди, які перебираються жити за місто. Перевага віддається малоповерховим забудовам, таунхаусам і дуплексам. Покупці обирають облаштовані закриті комплекси з низькою щільністю забудови, великою прибудинковою територією і розвиненою інфраструктурою. Звертають також увагу на транспортне сполучення, особливо на доступність громадського транспорту.

Що стосується покупців квартир в новобудовах спальних районів столиці, то це, переважно, місцеві жителі, які прагнуть поліпшити життєві умови. А також люди, які купують квартири з метою інвестицій та збереження власних заощаджень, і ті, хто планує в подальшому здавати житло в оренду.

У березні-квітні попит на житло у передмісті традиційно несуттєво зросте. Це сезонне явище, яке не вплине на вартість квартир в новобудовах, але трохи активізує продажі. Що стосується попиту на квартири в «спальниках», то покупці будуть віддавати перевагу тим ЖК, в яких у пішій доступності є станції метро, ​​ТРЦ, школи, дитячі сади і т.д.Особливу увагу інвестори зараз звертають на архітектуру, дизайн вхідних груп будинків. Важливо, аби вестибюль комплексу був стильним і презентабельним, а прибудинкова територія мала достатню кількість зон відпочинку, дитячих і спортивних майданчиків.

 

Комерційний директор "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська для порталу "Мінфін"