Сучасні підходи при проектуванні житлових комплексів

  • 26/09/2016

Будь-яке місто - як живий організм - він безперервно розвивається і змінюється, підлаштовуючись під потреби людини. Тому і його архітектурний вигляд не може залишатися незмінним - сучасні технології та матеріали диктують появу нових стилів і напрямків. Часи модерну і класики пройшли, настала епоха деконструктивізму з його нестандартними формами і великою кількістю скла.

У столиці з'являється все більше виразною і яскравою архітектури. Людям набридло жити в бетонних сірих «коробках», тому доглядаючи собі нове житло, вони звертають увагу не тільки на якісні параметри та характеристики, а й на зовнішній вигляд новобудови. Тому архітектори намагаються створювати об'єкти, які б вигідно відрізнялися від існуючої пропозиції на ринку.

Сучасні підходи архітекторів припускають максимально органічне розміщення будівлі в уже сформовану міське середовище, це стосується не тільки історичного центру, а й так званих спальних районів. Архітектори все частіше створюють проекти, реалізовані відповідно до принципів квартальної забудови - з якісної зеленою зоною, вільними від машин дворами, всім необхідним для життя в крокової доступності.

Як показує досвід компанії «Інтергал-Буд», сьогодні істотно змінився і сам підхід до комплексної забудови. Сьогодні вже практично не будують окремо стоячі будинки - житлові комплекси не мислимі без зон відпочинку, дитячих і спортивних майданчиків, різноманітних елементів тяжіння, будь то скульптури або фонтани. Дух часу диктує, що комфортно повинно бути не тільки в квартирі, але і на території комплексу. І це, безсумнівно, позитивно позначається на обличчі міста.

Змінилися останнім часом і площі квартир - в порівнянні з докризовими вони зменшилися на 10-15%, самі планування стали більш зручними і ергономічними. Тривалий економічний спад і постійне зростання комунальних тарифів змушують архітекторів і забудовників переглядати підходи до проектування.

Архітектура, як і будь-яка інша сфера діяльності, просто зобов'язана відповідати сучасним вимогам міст і його жителів, адже тільки в цьому випадку вона буде виконувати свою справжню функцію - бути просторів для комфортного проживання.

 

Анна Рибчук, головний архітектор компанії «Інтергал-Буд»