У Києві ростуть ціни на новобудови

  • 12/06/2019

Що буде з цінами на житло в коментарях виданню «КиевВласть» розповіла комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська.

У найближчі три місяці на ринку первинного житла Києва ціни збережуть свою динаміку. Вартість квадратного метра столичних новобудов до осені зросте в середньому ще на 5-7%. В першу чергу підвищення цін торкнеться об'єктів з високим ступенем готовності. Також вплинуть на вартість новобудов курс долара і вступ в силу нових ДБН.

Крім того, потрібно розуміти, що кількість вільних ділянок під забудову в Києві неухильно скорочується. Ущільнювати забудову неможливо, тому у забудовників залишається тільки варіант реконструкції старих кварталів і промислових зон. Але це вимагає від будівельних компаній додаткових капіталовкладень і часу, що, позначиться на вартості квадратного метра для покупця.

Що стосується новобудов у Київській області, то там зростання цін стримує велика кількість пропозиції і невисокий, порівняно зі столичним, попит. Місцеві забудовники змушені знижувати прибутковість проектів і часто їх якість, щоб залучити покупців. А якщо компанії будують об'єкти виключно за рахунок залучених коштів від продажів, то такі інвестиції можуть стати дуже ризикованими. «Ітергал-Буд» фінансує будівництво об'єктів за власні кошти і тому за 16 років існування компанії ми жодного разу не підводили покупців.

У Київській області попитом користуються насамперед ті ЖК, які надають покупцям розвинену інфраструктуру. Так, в «Озерний гай Гатне» забудовник передбачив всі умови для комфортного життя: дитячі сади, школи, фітнес-центр, супермаркет, спортивні та дитячі майданчики, аптеки, салони краси та інші соціальні об'єкти на території комплексу. Основною родзинкою комплексу є власні озера з лебедями і облаштованими пляжами.

http://kievvlast.com.ua/text/tseny-na-kievskuyu-pervichku-vtoroj-mesyats-rosta