Як нові норми ДБН змінять правила гри на будівельному ринку

  • 26/04/2019

Жити "по-новому" будгалузь почала у вересні минулого року. Тоді вступили в силу нові нормативи ДБН Б.2.2-12: 2018 "Планування та забудова територій", якими в тому числі обмежили висотність і щільність забудови ділянок столиці. Про те, як вплине це на будівництво нових багатоповерхівок в самому серці Києва KV дізнавалася у провідних девелоперів і експертів.

Незважаючи на спроби заблокувати нові нормативи і серію взаємних судових позовів, Мінрегіон вважає нові ДБН діючими.

KV опитала експертів, як введення нових нормативів впливає на ринок житла, на забудову центру Києва, де раніше найперспективніші ділянки можуть виявитися нецікавими для зведення ЖК?

Серед питань, які ставилися забудовникам і архітекторам, також: як компанії будуть переглядати економіку проектів і як в результаті все це позначиться на ринку новобудов, ціни і майбутніх покупців.

Анна Лаєвська, комерційний директор компанії "Інтергал-Буд" так прокоментувала ситуацію:

З прийняттям нових державних будівельних норм кількість житла, що будується в Києві, а особливо в центральних районах столиці, зменшиться. Буде знижена щільність і поверховість забудови. А це означає, що пропозиції на ринку стане менше. Деякі забудовники будуть змушені змінювати концепцію об'єктів за рахунок скорочення кількості квадратних метрів, що позначиться на їх ціні. Вартість новобудов до кінця року в Києві виросте на 5-10%.

При цьому потрібно розуміти, що нові нормативи насамперед вплинуть на тих забудовників, які в гонитві за прибутком не в змозі запропонувати впорядкування об'єктів та комфортну інфраструктуру.

Компанія "Інтергал-Буд" ще на етапі проектування житлових комплексів передбачає для своїх майбутніх мешканців зелені зони, дитячі та спортивні майданчики, а також паркінги, дитячі садки та інші необхідні об'єкти соціального призначення.

Повний текст матеріалу читайте за посиланням http://kievvlast.com.ua/text/ostrov-nadezhdy-kak-povliyayut-novye-gosnormativy-na-stroitelstvo-v-tsentre-kieva