Якісне житло дешевим не буває

  • 30/05/2019

Інвестиції в квадратні метри вартістю нижчою за ринкову чреваті тим, що у об'єкта високі шанси стати недобудовою або довго залишатися без підключення до інженерних мереж, або бути зведеним з будматеріалів низької якості. Вважають журналісти видання «Деловая столица». Анна Лаєвська, комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» прокоментувала ситуацію з цінами на ринку житла.

Середня вартість квадратного метра житла на первинному ринку Києва за станом на травень 2019 р становить $860. Вартість житла залежить від багатьох показників. Перш за все це місцерозташування, клас об'єкта і інфраструктура. Не менш важливими складовими є будівельні матеріали, з яких зводиться будинок і комплектація об'єкта (ліфти, системи "розумний" будинок і т. д.).

Зазначу також, що якщо забудовник будує житловий комплекс за принципом "місто в місті", то вартість квадратного метра в такі будинках буде дорожче, ніж в окремому об'єкті. У ЖК "Сирецькі сади", "Озерний гай Гатне", "Академ-Квартал" забудовник "Інтергал-Буд" планує будівництво всієї необхідної інфраструктури на території комплексів, що істотно збільшує їх інвестиційну привабливість.

У житлових комплексах компанії "Інтергал-Буд" вартість квадратного метра коливається від $ 604 до $ 1804 за квадратний метр. Так, в ЖК "Озерний гай Гатне", який наша компанія будує в селі Гатне Київської області, вартість квадратного метра стартує від 14 500 грн за кв. м житла. А в київському ЖК "Академ-Квартал" ціни від 15 500 грн за квадрат. При цьому елітний комплекс бізнес-класу в центрі столиці ЖК "Володимирський" продається за ціною від 47 300 грн за квадратний метр.
Інвестиції в нерухомість на ранньому етапі будівництва об'єкта найвигідніші і приносять покупцям максимальний прибуток. Але інвестувати "в фундамент" можна тільки з надійними будівельними компаніями, які перевірені роками успішної практики на ринку житла. Компанія "Інтергал-Буд" працює на ринку 16 років, ми ввели в експлуатацію майже 3 млн квадратних метрів житла і при цьому жодного разу не порушили свої зобов'язання.

При покупці житла на стадії фундаменту інвестор може заробити від 25 до 30% і більше. Аналітики розраховували, що за рік будівництва об'єкта квадратний метр квартири дорожчає в середньому на $ 100-200. Так, наприклад, квадратний метр в ЖК "Малахіт" на ранній стадії будівництва коштував близько 800 у. е., а зараз квартири в цьому комплексі продаються приблизно за 1200-1300 у. е. за кв. м. Окремо зауважу, що новобуд з ремонтом коштує на 20-25% дорожче, ніж аналогічний проект в стані "після будівельників". У той же час вартість квадрата при інвестуванні в квартиру з ремонтом від компанії "Інтергал-Буд" збільшується всього на 2,5 тис. грн за квадратний метр.