Назад

Компанія «Інтергал-Буд» стала офіційним партнером та учасником Другого іпотечного форуму

13 травня на території готелю Hilton Kyiv відбувся Другий іпотечний форум, організатором якого виступила Конфедерація будівельників України. Офіційним партнером заходу став «Інтергал-Буд», а комерційна директорка компанії Анна Лаєвська взяла участь в дискусійній панелі щодо подальшого розвитку програми «Доступна іпотека 7%».  

Серед гостей форуму були представники Кабінету Міністрів України, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мінрегіону, Національного банку України, Офісу Президента України, народні депутати України та представники державних і комерційних банків, девелоперів.

Гасло Другого іпотечного форуму — Потрібний шанс для української економіки! Організатори та учасники форуму впевнені, що державна програма «Доступної іпотеки 7%», яка стартувала в березні поточного року, здатна стати потужним драйвером економіки та забезпечити українців таким бажаним власним житлом. Але через наявність багатьох підводних каменів вона не набуває масового характеру. Це й спонукало представників влади, банків та девелоперів до діалогу, в ході якого запланували створити перелік дієвих кроків для поліпшення ситуації.

«Сьогодні є декілька вагомих факторів, які не дають програмі доступної іпотеки досягнути бажаного попиту. По-перше, обмеження в схемах продажу, за якими практично не працює жоден девелопер, тож, аби бути акредитованою наша компанія, наприклад, змушена була провести певні зміни. По-друге, це умови договору, який покупці бачать, прийшовши у банк. В ньому вказують ринкову іпотечну ставку з приміткою, що ставка буде компенсуватися у випадку наявності в бюджеті цільових коштів. Клієнтам з невисоким рівнем доходів, які власне і є цільовою аудиторією програми, це не додає оптимізму, адже вони не впевнені чи будуть ці кошти в бюджеті через рік, два, три, і чи не будуть вони змушені компенсувати різницю власним коштом. По-третє, перший внесок. Практика показала, що оформити іпотеку з оголошеним першим внеском у 15% нереально. Банки намагаються перестрахуватися та прописують в умовах договору 30-35 відсотків внеску. Саме цей момент і вбиває основну суть програми, яка мала на увазі залучення позичальників з невеликими сумами накопичень, робила її саме доступною» — зауважила у своєму виступі Анна Лаєвська

Серед вагомих перепон також і робота сертифікованих оцінювачів майна, які працюють за даною програмою. За словами пані Анни, доволі часті випадки, коли квартиру від забудовника оцінюють на 5-6 тис. грн за м2 дешевше, ніж квартира коштує за прайс-листом компанії. Знову ж таки це пов’язано з високими ризиками банківської системи, вимогами регулятора тощо. Це призводить до того, що зі всіх заявок, які фіксуються у відділах продажів, до логічного завершення — оформлення угоди — в кращому випадку доходить третина.

Станом на сьогодні «Інтергал-Буд» оформив 10 квартир за умовами доступної іпотеки, на розгляді у банків-партнерів ще майже 30 заявок. Загалом же, дев’ять житлових комплексів компанії беруть участь у програмі, а це тисячі квартир, які можуть стати щасливим майбутнім українських родин, які так цього потребують.

Серед банків-партнерів, які акредитували житлові проєкти компанії за умовами доступної іпотеки, — Глобус Банк, Укргазбанк та Кредобанк. Окрім державної програми покупці можуть скористатися партнерськими умовами, які надають лояльні умови кредитування, наприклад, з відсотковою ставкою 5,99% на перші 5 років. Мають можливість придбати житло покупці й за умовами розстрочки від забудовника на термін до 5-ти років.


Інші публікації