Назад

Лаєвська: «Інтергал-Буд» має 3644 квартири, які можна запропонувати до програми «єОселя»

Комерційна директорка компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська дала розлоге інтерв'ю для видання «Київ Влада», в якому розповіла про реалізацію державної програми пільгового іпотечного кредитування, наявні проблеми «єОселя» та перспективи, які програма відкриває для галузі та економіки країни в цілому.

«З 1 серпня програма доступна для всіх громадян України, у яких немає власного житла або є, але площа менше, ніж 52,5 метри на одну особу. Якщо це, наприклад, родина з двох осіб, то вже можна розраховувати на 72 кв.м і по аналогії вже з більшою кількістю членів родини або дітей. Відповідно, зараз кількість запитів збільшується в рази, як і кількість відвідувань відділів продажів забудовників. Це саме ті люди, які сподіваються придбати житло по пільговій іпотечній програмі «єОселя» під 7% кредиту», — повідомила Анна Лаєвська. 

За словами комерційної директорки «Інтергал-Буд», гравці будівельного ринку дуже сподіваються на цю програму. Наразі попит відновився у межах 20-30% довоєнного рівня. Це вже хороший результат, але тих, хто готовий за власний кошт сьогодні будувати житло, мало. Хоча за логікою, забудовники мають вже сьогодні починати будувати нові проєкти, щоби було що потім продавати.

«У нас зруйновано 35 мільйонів кв.м житлової нерухомості, – це все необхідно відновлювати, будувати нове житло, аби забезпечити й переселенців, й тих, хто постраждав внаслідок бойових дій», — додала Лаєвська. 

Як зазначила представниця компанії, “Інтергал-Буд” має 3644 квартири, які можна запропонувати до програми з доступною іпотекою. Це – більше ніж 256 тис. квадратних метрів житла.

Анна Лаєвська зауважила на певних проблемах у втіленні програми. Зокрема, висловила побоювання щодо безперебійного фінансування програми, адже ми вже мали прецедент, коли реалізацію «єОселя» згортали через брак коштів. Та розповіла про певні обмеження відносно акредитації об'єктів нерухомості.  

«Є і “але”. Декілька досить важливих і ключових чинників, які вже 90% забудовників відсіяли від участі в цій програмі. Перший чинник – це обмеження переліку дозволених схем фінансування. Поки що маємо постанову, що це будуть тільки Фонди фінансування будівництва (ФФБ) або ж продаж майнових прав. Проте великі забудовники наразі не працюють за ФФБ», — повідомила експертка. 

На думку комерційної директорки, важливість «єОселя» надзвичайна. «Якби програма запрацювала на повну, ринок будівництва був би в рази більше, ніж до війни. До війни в нас цільова аудиторія була 5% населення, а з «єОселею» — це вже більше 50% населення, які можуть придбати собі квартиру. І це для економіки сьогодні вкрай важливо», — уточнила Анна Лаєвська.

З повним текстом інтерв'ю ви можете ознайомитись на сайті видання.   

Інші публікації