Один закон - колапс будівельної галузі
18 травня 2015

У п’ятницю, 15 травня 2015 року, пройшла зустріч основних гравців будівельного ринку м. Києва, на якій обговорювався проект закону 2629 «Про мораторій на будівництво об’єктів на окремих земельних ділянках у м. Києві», поданий на обговорення до Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

На зустрічі були керівники найбільших будівельних і девелоперських компаній Києва, представники Конфедерації будівельників України і Торгово-промислової Палати. Всі одностайно висловили свою стурбованість наслідками від прийняття цього закону і його впливом на розвиток галузі в цілому.

Даний закон ставить під загрозу існування будівельної галузі, оскільки створює передумови для маніпулювання поняттями і дозволить зупинити, практично, будь-яке будівництво. На думку забудовників, цей законопроект зупинить роботу не тільки будівельної галузі, а й негативно відобразиться на суміжних з нею галузях, таких як виробництво будівельних матеріалів, машинобудування, металургія та багатьох інших галузей. Але найстрашніше — поставить в абсолютно безправне становище понад 100 тисяч інвесторів, які вже вклали кошти у будівництво житла.

У ході зустрічі було складено та підписано лист-звернення компаній, найбільших представників будівельного бізнесу, до Президента України Петра Порошенка та голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з проханням захистити галузь від свавілля. Компанія «Інтергал-Буд» приєдналася до даного листа з надією, що Уряд прислухається до представників галузі і не дозволить її зруйнувати одним законом.

«Одне із задекларованих українським урядом завдань для реформування адміністративного устрою нашої країни — це децентралізація влади, але поява цього закону демонструє зворотній процес. Будівельна галузь — одна з небагатьох, яка працює, створює нові робочі місця і справно платить податки. Блокування роботи одного з потужних „локомотивів“ розвитку української економіки в таких складних умовах ще більш не зрозуміло. Ми постійно відчуваємо на собі тиск, але, на жаль, не бачимо реальної підтримки від держави. Сподіваємося, що європейський досвід, коли галузь захищена від стороннього впливу, і нормально розвивається, міг би бути успішно реалізований у нас в країні „, — зазначила Юлія Горох, комерційний директор компанії“ Інтергал-Буд».

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
до Президента України Петра Порошенко та Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана
Шановні Петро Олексійович та Володимире Борисовичу!

Ставимо вас до відома, що над будівельним комплексом міста Києва нависла реальна загроза знищення. Виникла вона у результаті реєстрації у Верховній Раді України антиконституційного законопроекту № 2629 «Про мораторій на будівництво об’єктів на окремих земельних ділянках в м. Києві» від 10.04.2015.

Цей законопроект суперечить нормам чинної Конституції, положенням законів України у містобудівній діяльності та повністю перекреслює дію чинних нормативів у будівництві.

Основна мета цього законопроекту — незаконно зупинити будівництво майже двохсот об’єктів у столиці України — м. Києві.

Під час презентації законопроекту № 2629, його ініціатор народний депутат Віктор Чумак сказав: «Давайте спочатку все зупинимо, а потім будемо думати: коли слухати, коли бачити с ким зустрічатися. Давайте ми зробимо так, щоб не ми за ними бігали, а вони за нами».

Чи витримає міський та державний бюджети сотні нових «Еліта-центрів»? Адже на нові квартири у Києві чекають 120 000 сімей! Чим загрожує безвідповідальна ініціатива з зупинення будівництва? Хто нестиме відповідальність, якщо люди втратять свої гроші та не отримають житла?

Ми просимо забезпечити зважений підхід до розгляду подібних ініціатив та вжити заходів, щоб унеможливити внесення до Верховної Ради України законопроектів, які містять загрозу економічній безпеці країни, суперечать Конституції України і відверто спрямовані проти громадян України та їх конституційних прав.

ПРОСИМО:

1. Президента України, як Гаранта Конституції, захистити право громадян -інвесторів на приватну власність та право на житло, гарантовані ст. 41 та 47 Конституції і не допустити зупинки будівництв, на які вже отримані дозвільні документі та накласти вето на цей законопроект у разі його прийняття.

2. Голову Верховної Ради України не виносити на голосування законопроект, який несе загрозу хаосу в законодавчо-нормативній базі будівельної галузі.