Забудовники допомагають покупцям продавати старі квартири
2 червня 2016

Будівельні компанії в Києві активно реалізують програми допомоги потенційним покупцям житла на первинному ринку в продажу їх квартир на «вторинці».

Суть так званої програми trade-in полягає в тому, що забудовник через довіреного брокера або агентство сприяє реалізації наявного у потенційного покупця житла, одночасно бронюючи квартиру в новобудові за цим покупцем на певний час. Про це розповіла комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Юлія Горох.

За словами експерта, з одного боку, покупець отримує можливість зафіксувати ціну на вподобану квартиру. З іншого — забудовник сам зацікавлений в тому, щоб це житло на вторинному ринку було продано і тому всіляко стимулювати до цього брокера.

«Основна маса покупців поки все-таки готові купувати житло за 100% вартості і приходять з уже готовою сумою. Однак зі стрімким старінням житлового фонду на вторинному ринку бажаючих позбутися від квартир у хрущовках, сталінках і панельних будинках буде все більше. Можна буде говорити навіть про новий тренд — причиною покупки нового житла буде не просто бажання здобути або розширити житлоплощу, інвестувати, а замінити старе житло на новий фонд», — говорить експерт «Інтергал-Буда».

Ю. Горох зазначила, що в компанії «Інтергал-Буд» за кілька місяців дії такої програми до 5% договорів було укладено саме за системою trade-in. У той же час експерт прогнозує, що кількість пропозицій такого роду на ринку буде збільшуватися і з часом обсяг продажів «по ланцюжку» (вторинний — первинний ринок) може досягти 15—20% обсягів ринку.

Джерело: news.realt.ua