Back

Соціальна відповідальність забудовника тренд ринку житлової нерухомості

2 червня на території готелю Hilton Kyiv пройшов форум «Актуальні тренди в нерухомості», організований Ukrainian Real Еstate Club. Представники будівельних, консалтингових та юридичних компаній обговорили зміни, що відбулися на ринку комерційної, житлової та заміської нерухомості.

Захід складався з трьох тематичних панелей, які були присвячені різним видам нерухомості. Анна Лаєвська, комерційна директорка компанії «Інтергал-Буд», стала спікером панелі, присвяченої житловій нерухомості. Головною темою виступу Анни стала соціальна відповідальність забудовників, а саме, участь у соціальних проєктах, які стосуються покращення життя мешканців районів міст. Це і благоустрій парків та скверів, і заміна зношених комунікацій та прокладання нових тощо.

«Стан об’єктів інфраструктури та благоустрою навколо житлових комплексів формує серйозну додаткову цінність, впливає на ціну квадратного метра, на обсяги продажів. Є однією з головних переваг перед конкурентами. Наша компанія в цьому питанні один з лідерів ринку: за останні 6 років сума безповоротних інвестицій компанії «Інтергал-Буд» лише в Києві склала понад 400 млн гривень. Сьогодні триває масштабна реконструкція дощового колектора на вул. Кудряшова, поруч з комплексом «Сирецькі Сади» встановили та підключили вуличне освітлення, аби мешканці могли безпечно ходити в темний час доби, займаємося благоустроєм озера «Корольок», яке знаходиться поруч з комплексом «Причал 8», закінчуємо благоустрій частини парку «Нивки» — розказала  Анна Лаєвська.

І хоча проведення усіх цих робіт є обов’язком не девелоперів, а саме міської влади, забудовник, який хоче отримувати прибуток та мати високий рівень продажів, змушений робити усе це самотужки. Анна зазначила, що забудовник не може чекати 10, 15 чи 20 років, поки місто за своєю програмою та інвестконкурсами проведе ремонт доріг, мереж тощо. Будівельна компанія як бізнес, який хоче мати прибутки вже сьогодні, змушений проводити усю цю масштабну роботу власним коштом. «Скасування пайового внеску лише прискорить цей процес та приведе до того, що ще більше інвестицій будуть вкладатися девелоперами у розв’язанні інфраструктурних проблем» — запевнила спікерка.

Але й на цьому шляху на забудовників чекає маса перепон та бюрократичних складнощів: проходження інвестиційного конкурсу, подача купи заяв та інших документів, отримання дозволів на проведення робіт тощо. Таким чином, роботи, які фактично тривають чотири тижні, погоджуються протягом двох років.

«Ми готові вкладати у розвиток інфраструктури міст ще більше, але в тому випадку якщо з боку міста будуть надані взаємовигідні умови. Наприклад, зниження податкового навантаження або розв’язання питання корупційної складової, яка існує в будівельному бізнесі. Сьогодні ж інвестиції забудовника у місто це по суті синергія та збіг інтересів суспільства з інтересами будівельного бізнесу. Нам це потрібно, позаяк ми заробляємо на цьому, суспільству це потрібно, адже ми створюємо для них зручну інфраструктуру та середовище для комфортного життя» — підсумувала Анна Лаєвська.

В рамках панелі поговорили й про портрет сучасного покупця нерухомості, як він змінився за останній рік та на що сьогодні звертає увагу, обираючи квартиру.

«Перш за все, покупець первинної нерухомості помолодшав — якщо раніше нижній поріг був близько 35 років, то сьогодні це 28 років. Молодь купує нерухомість і з метою інвестицій, і для власного проживання. Щодо запитів, то тут дійсно великий акцент на архітектуру, дизайн лобі, розвинену інфраструктуру. Додає привабливості об’єктам нерухомості наявність зелених зон як на території прибудинкової території, так і в пішій доступності. Мають попит і квартири з терасами. Особливу увагу покупці надають безпеці, а це впровадження технології «розумний будинок», автоматизований контроль доступу на територію будинку тощо» — зауважила Анна Лаєвська.

Other publications